Субота, 27.04.2024, 11:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Скірченська гімназія Торчинської селищної ради

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Для учнів. Правила поведінки

Захисти свої права

У житті кожного з нас виникають проблеми, які важко вирішити самому, а деколи - неможливо. Пам'ятай, поруч є люди, які здатні не тільки вислухати і зрозуміти, але й  надати дієву допомогу.

Відповідно до Закону України "Про охорони дитинства",на виконання листа Міністерства соціальної політики України від 08 квітня 2021 року №651/0/2-21/57 "Про доступ до інформації", з метою реагування та порушення прав та свобод щодо дитини, можливості своєчасного особистого звернення дитини про надання допомоги 

контакти закладів соціального захисту та служби у справах  дітей селищної ради

Контакти служб у справах дітей Луцького району та закладів соціального захистуhttps://skirche-shkola.ucoz.ua/publ/dlja_uchniv/kontakti_sluzhb_u_spravakh_ditej_luckogo_rajonu_ta_zakladiv_socialnogo_zakhistu/4-1-0-53

Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей

Волинська область, м.Ковель, вул.Відродження,12-а

Т. 0 (3352) 71819, e-mail: reabiliti-centr1@ukr.net 

Директор - Йовик Галина Володимирівна

Притулок для дітей служби у справах дітей Волинської області державної адміністрації

Волинська область, м. Рожище, вул. Шевченка,89

Т. 0 (3368) 22 561, e-mail: prutylok1998@ukr.net 

Завідувач - Матвійчук Леонід Романович

Служба у справах дітей Торчинської селищної ради

Волинська область, смт. Торчин, вул. Незлежності, 103

Т. 0 (95) 407-4563, e-mail:tortchun@gmail.com, ssdtortchun@ukr.net

Начальник - Христін Руслана Віталіївна

ТЕЛЕФОНУЙ!
ТЕБЕ ВИСЛУХАЮТЬ! ЗРОЗУМІЮТЬ! ПІДТРИМАЮТЬ!

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання насильству у сім’ї та захисту прав дітей

0-800-500-33-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС

Національна «Гаряча лінія» з питань запобігання  торгівлі людьми
0-800-500-22-50, 386 – для абонентів «Київстар» та МТС
Графік роботи:
у робочі дні з 9.00 до 20.00;
у суботу з 9.00 до 16.00;
безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразка, з мобільних 

телефонів операторів «Київстар» та МТС.


Національна «Гаряча лінія» з проблем ВІЛ/СНІД
0-800-500-45-10
Графік роботи:
цілодобово, безкоштовно з міських телефонів, з міських таксофонів нового зразка

БЕЗКОШТОВНО, АНОНІМНО, КОНФІДЕНЦІЙНО

 
Тисячі українських дітей страждають від жорстокого поводження. Діти мають право на захист від приниження та насильства, яке карається законом.
Районні служби, до яких підлітки можуть звернутися за допомогою:
  • Служба у справах дітей - 2-16-79
  • Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (РЦСССМ) - 2-26-64

Ювенальна превенція Горохівського ВП ГУНП. 

 

Лист Волинської обласної державної адміністрації, управління освіти і науки

"Попереждення торгівлі людьми"

https://skirche-shkola.ucoz.ua/load/normativni_dokumenti_monu/protidija_torgivli_ljudmi/2-1-0-157 

Пам'ятка 

як не потрапити в ситуацію торгівлі людьми під час евакуації та перетину кордону 

https://skirche-shkola.ucoz.ua/load/pam_39_jatka_jak_ne_potrapiti_v_situaciju_torgivli_ljudmi/1-1-0-158

 

 1. Загальні правила поведінки учнів

1.1. Учень приходить до закладу освіти за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний, у формі. При вході у заклад освіти дотримується правил ввічливості, залишає верхній одяг в гардеробі, прямує до місця проведення уроку.

1.2. Забороняється приносити до закладу освіти та на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини; спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.3. Не дозволяється без дозволу вчителів йти із закладу освіти в урочний час. У разі пропуску занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4. Учень закладу освіти приносить необхідне навчальне приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до закладу освіти з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5. Учень закладу освіти проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6. Поза закладом освіти учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.7. Учні бережуть майно закладу освіти, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

1.8. Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків так і під час перерв.

2. Поведінка на заняттях

2.1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3. Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

3.1. До початку уроку учень повинен:

прибути до кабінету до першого дзвінка, увійти до класу тільки в присутності вчителяі підготуватися до уроку.

3.2.Під час перерви учні зобов’язані:

навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників закладу освіти, черговим учням; допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку; у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.

3.3. Під час перерви учням забороняється:

бігати в місцях, не пристосованих для ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території закладу освіти.

Пам'ятка

Як уникнути насильства?

  • Уникайте спілкування з малознайомими і незнайомими людьми.
  • У разі, коли навіть знайома людина пропонує вам щось "недобре", "таємниче", "заборонене" - відмовляйтеся!
  • Пам'ятайте! Ніхто не має права вас до чогось насильно примушувати!
  • У разі небезпеки чиніть активний опір - кричіть, бороніться, кусайтеся, бийте. Привертайте увагу до себе в будь-який спосіб! Активні дії лякають нападника!
  • Обов'язково розкажіть батькам чи дорослим, яким ти довіряєш, про те, що трапилось.

Міфи про торгівлю людьми людьми

Торгівля людьми – це проституція. 
Проституція є лише одним із багатьох способів експлуатації людей. Торгівля людьми означає сучасне рабство, в якому людей використовують і для проституції, і в будівництві, і в сільському господарстві, і на шкідливому виробництві, і в дитячій порнографії, і навіть як донорів органів.

Торгують лише молодими жінками.
Проблема торгівлі людьми стосується не лише молодих жінок. Дорослих чоловіків і хлопчиків-підлітків використовують на примусових роботах, а літніх та молодих жінок примушують виконувати господарську роботу. Є випадки, коли жебрацтвом змушували займатися навіть трьохлітніх дітей.

Жертвами торгівлі людьми стають лише неосвічені люди.
Багато жертв торгівлі людьми мають неповну або повну вищу освіту, більшість з яких – городяни. Ними можуть стати бухгалтери, медсестри, вчителі, льотчики, інженери – кожен із вас. 

Мої друзі не можуть мене продати.
На жаль, торгівці людьми – це не лише незнайомці. Друг, якому довіряєш, знайомий або член сім’ї може запропонувати вам роботу, яка насправді виявляється пасткою, що закінчується примусовою працею. Часто вони і самі не знають, що насправді вербують вас для продавця. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію роботи, навіть якщо ви довіряєте тому, хто її пропонує.

Людьми торгують лише за кордоном, але не в моїй країні.
Випадки торгівлі людьми трапляються не лише за кордоном, а й в Україні. Людей обманом намовляють погодитися піти на нову роботу, а все закінчується рабством. Дітей відвозять в інше місто і примушують жебракувати на вулиці. Їх існування повністю залежне від тих, хто їх утримує.

Поїздка за кордон цілком безпечна.
Виїжджаючи за кордон для роботи, навчання або як турист, ви наражаєте себе на небезпеку, якщо не володієте повною і точною інформацією. Перед від’їздом дізнайтеся більше про правила та закони країни призначення, де можна отримати інформацію і допомогу, з ким у місці вашого перебування можна зв’язатися в разі необхідності. Зробіть копії документів.

Зі мною такого ніколи не трапиться.
Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто. Торгівці винаходять все хитріші й хитріші способи обману, на які піддаються навіть розумні й освічені люди. Ніхто не застрахований від цієї загрози. ЇЇ можна уникнути тільки знаючи про цей ризик і знаючи, як себе захистити.

Жертвам торгівлі людьми ніхто не допомагає.
Жертви торгівлі людьми можуть розраховувати на допомогу в психологічній реабілітації та початку нового життя вдома. МОМ, державні органи та партнерські громадські організації надають безкоштовну та анонімну медичну, психологічну та юридичну допомогу, проводять професійне навчання, допомагають сім’ям постраждалих тощо.

Той, кого продали в рабство, завжди може повернутися.
Жертви торгівлі людьми позбавлені фізичної свободи, в них віднімають особисті документи, їхнім сім’ям погрожують. Жінок і дівчат, яких змушують займатися проституцією, шантажують погрозами розповісти про це близьким або друзям. Діти, продані в рабство, знаходяться в повній залежності від тих, хто їх експлуатує. Торгівці також користуються тим, що їхні жертви бояться кримінального переслідування і депортації в разі спроби звернутися по допомогу. Вирватися з цих тенет та повернутися додому вдається не кожному.

0 800 505 501 або 527
Національна  безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

 

Рятуємося від кліщів


Кліщі живуть на кущах та високій траві. Повернувшись із прогулянки, ретельно огляньте одяг та тіло. Якщо помітили кліща, краще зверніться до лікаря. Якщо ж це неможливо, позбутися паразита можна, крапнувши на нього олії і зачекавши 20 хвилин. Потім захопіть комаху пінцетом якомога ближче до шкіри і намагайтеся "викрутити" кліща круговими рухами. Ще один спосіб: втирайте крупну сіль у шкіру за часовою стрілкою навколо кліща. Сіль подразнює паразита, і він сам вийде назовні. 

Наступний крок – оброблення рани. Для цього можна використати йод або будь-який інший дезінфікуючий розчин. Для перестрахування здайте кліща в санстанцію на аналіз, щоби з’ясувати: чи був він заражений хворобою Лайма або енцефалітом.

Кліщі атакують! Як вберегтися?

 Укуси кліщів можуть стати причиною хвороби Лайма (кліщовий бореліоз) або вірусного кліщового енцефаліту. За чотири місяці нинішнього року вже зареєстровано 140 випадків хвороби Лайма, що перевищує минулорічні показники майже на 24%.  Сезон активності іксодових кліщів починається у березні і зазвичай триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко у шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило, через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Також вражають та є небезпечними і зовсім маленькі кліщі – майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща), які часто залишаються непомітними для людини. Фахівці застерігають бути обережними до укусів кліщів під час прогулянок на природі, аби попередити небезпечні захворювання, що передаються через їхні укуси, та рекомендують: - одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла; - звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну на природі; - під час прогулянки по-можливості оглядати себе та оточуючих через кожні 2 години та обов’язково вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів; - використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти. Препарати слід наносити відповідно до інструкції. Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть вражати й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками, іншими тваринами. Після укусу кліща необхідно слідкувати за самопочуттям та щоденно вимірювати температуру тіла протягом двох тижнів. У разі будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу звертатись до лікаря-інфекціоніста. Якщо до тіла людини все присмоктався кліщ, його слід зняти якомога швидше. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження. Якщо ж звернутись до лікаря немає можливості, видалення кліща проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо видно, що хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом. Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі Держсанепідслужби проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу. Ризик зараження на хворобу Лайма (Лайм-бореліоз, іксодовий кліщовий бореліоз), інфекційного захворювання, переносниками якого є іксодові кліщі, залежить від тривалості присмоктування кліща. Якщо кліщ був на тілі менше доби – вірогідність інфікування досить мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду при хворобі Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб. Лабораторному дослідженню підлягають лише статевозрілі, живі та непошкоджені кліщі. Критерієм відбору кліщів для дослідження є також кількість крові у тілі кліща, що залежить від термінів перебування на тілі людини.
 

Вжалила оса



Оси та бджоли під час укусу виділяють особливу отруту, яка може бути небезпечна для алергетиків. Якщо у вас схильність до алергійних реакцій, носіть із собою антигістамінні препарати, які призначив вам лікар. 

При укусі насамперед потрібно видалити жало, а потім прикласти до ушкодженого місця ватку, змочену одеколоном або розчином перекису водню. Щоби вгамувати біль, народна медицина радить прикладати до рани шматочок цибулі, ревеню, огірка, лист алое. 
На місці укусу виникає свербіння, набряк, почервоніння. Пом’якшити неприємні симптоми можна за допомогою холодного компресу. Нейтралізує отруту ватний або марлевий тампон, змочений у слабкому розчині оцту або у лимонному соку.
Порада 

Щоби уникнути укусів, дотримуйтеся прикладу пасічників: одягайтеся в біле. Яскраві кольори та різнокольорові візерунки приваблюють комах, які жалять.

Комари атакують 


Запасіться фумігаторами, антимоскітними мазями та спреями. Також комарів відлякує запах ефірних олій гвоздики, анісу та чайного дерева. Нанесіть кілька крапель на одяг і на віконні рами, щоби комахи не залітали до кімнати. Також комари не люблять запах листя помідорів. 
Якщо місце укусу свербить, змастіть його соком цибулі, настоянкою календули, розмоченою у воді харчовою содою або блідо-рожевим розчином марганцівки. Також в аптеці продають спеціальні креми та мазі, які допомагають усунути запалення.

Народні засоби від комарів

Комарі так само, як і люди, чуттєво реагують на аромати, але на відміну від нас терпіти не можуть запах гвоздики, базиліка, евкаліпта і анісу.

Корисні рецепти

• Коли закінчиться рідина для електричного фумігатора, не поспішайте бігти в магазин за змінним блоком. Залийте в порожньою пляшечку 100% екстракт евкаліпту – і комарі забудуть дорогу в ваш дім.

• До засобів, що відлякують комарів також належать запах валеріани і тютюновий дим. 100 г камфори, що випаровуються над пальником, позбавлять від мух і комарів навіть дуже великі приміщення.

• В давнину для відлякування комарів і інших комах-кровососів застосовували відвар коріння пирію – одного з найпоширеніших бур’янів.

• Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка.

• Відлякує комарів і запах гвоздики, базиліка, анісу і евкаліпта. Будь-яку з олій цих рослин можна використовувати для захисту:
– змастити відкриті ділянки шкіри;
– капнути в одеколон (5-10 крапель), на джерело вогню (камін, багаття, свічку) або розігріту сковороду;
– змочити ватку і покласти її на підвіконня.

• Масло чайного дерева також може використовуватися як репелент, який допомагає захиститися від комарів.

• Посадіть під вікнами будинку бузину або грядку томатів. Свіжі гілки бузини відлякують комарів точно так само, як і запах листя томатів.

• Якщо вирішили посидіти на природі, закип’ятіть самовар на соснових чи ялинових шишках або киньте в багаття злегка просушену хвою ялівцю.

• Старий народний засіб проти комарів – персидська, далматська чи кавказька ромашка (піретрум). Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах. Тому досить розкласти по квартирі або будинку кілька букетиків ромашки – і будете позбавлені від комарів на тиждень.

• Запах кедрової олії відлякує не тільки комарів, але й мух, тарганів.

• Жодна комаха не доторкнеться до обличчя, якщо вмиватися відваром з коріння полину. Приготувати його просто: жменю рубаних коренів заливають 1,5 л води, доводять до кипіння і настоюють.

Якщо вже покусали

Свербіж від укусу комара можна зняти розчинами:
– питної соди (0,5 ч.л. на 1 склянку води);
– нашатирного спирту (наполовину з водою);
– марганцівки (блідо-рожевого кольору).

Місця укусів можна змастити кефіром чи кислим молоком.

Добре знімають біль і свербіж від укусу злегка розім’яте свіже листя черемхи, подорожника, петрушки чи м’яти.

Не забувайте старий добрий бальзам «Зірочка». Він, до речі, так само відмінно відлякує комарів.

Жовтий колір – проходу немає

Деякі борці з літаючими кровопивцями стверджують, що комарі терпіти не можуть жовтого кольору. Так що, виїжджаючи на дачу, в ліс або на річку, підшукайте собі одяг відповідного забарвлення.


 

Як можна вберегтися від сонячних опіків 

Літо — чудовий час року, ми всі його проводимо з радістю і насолодою. Але літо таїть у собі чимало небезпек і неприємностей, одна з них — сонячний опік. Дорослі і діти більшу частину літа проводять на природі, на городах або морях і річках. Ось тут-то і криється небезпека. Як же вберегтися від сонячного опіку?

Найшкідливіше проведення часу на сонці — це період з 11 до 16 годин. Якщо Ви зважитеся позасмагати в цей час, то сонячний опік Вам забезпечений. Виходьте позагоряти або до 11.00, або після 16.00, щоб сонячні промені доставили радість і здоров'я.

Ніколи не перебуваєте під прямими сонячними променями більше 2-х годин поспіль, робіть перерви, заходите в тінисту місцевість або відпочиньте вдома.

Сонячний опік не поранить Вашу шкіру, якщо перед походом на пляж тіло змастити гвоздиковим або горіховим маслом. Це за рецептом народної медицини. Також в магазині або аптечному кіоску можна придбати спеціальні сонцезахисні креми. При виборі такого крему враховуйте Ваш тип шкіри і час, вірогідного, перебування на сонці.

Сонячний опік вже залишив свій слід на вашому тілі? Терміново намажтеся сметаною, кефіром або жирним молоком. Цей засіб є першою допомогою при сонячних опіках і запобіжить лущення шкіри. Добре зарекомендувало себе засіб проти опіків — "Пантенол спрей"

Купайтеся, насолоджуйтеся теплом, грійтеся під ніжним сонечком — адже літо пролітає моментально, і довгою зимою ми дуже його будемо знову чекати. Тому, щоб повністю відчути на собі принадність цього жаркої пори року — оберігати від неприємностей. Сонячний опік не повинен перешкодити Вашим чудесним планам!

Досить дотримуватися простих правил:

- Відкриті ділянки шкіри змащуйте спеціальними складами, враховуючи, що різні частини тіла загоряють по-різному (наприклад, плечі і ніс обгорають в першу чергу);

- Перед засмагою не користуйтеся декоративною косметикою, милом, спиртовмісними лосьйонами і парфумерними засобами - всі вони роблять шкіру занадто вразливою, від них можуть залишитися плями;

- Промені легше проникають крізь синтетичні волокна і вологу тканину, тому кращий захист для шкіри - щільний світлий бавовна;

- Обов'язковий головний убір, не завадить захист шкіри навколо очей і сосків;

- Період купання повинен бути включений у розрахунок часу перебування на сонці, бо шар води в півметра затримує не більше 30% випромінювання;

- Частіше витирайтеся рушником-справа в тому, що після купання або при потовиділенні краплі вологи на шкірі перетворюються в маленькі лінзи, посилюють дію сонячних променів.

А що робити, якщо шкіра все-таки обгоріла?

• Спочатку шкіру необхідно охолодити і заспокоїти. Для цього прекрасно підходять компреси з міцного чаю або відвару календули, а також кисломолочні продукти.

• Якщо ж шкіра вже почала лущитися, краще використовувати сік алое: він вичавлюється з великих листів, проціджується через марлю і прикладається до ушкодженої ділянки.

• Можна зробити компрес з абрикос: попередньо подрібнивши їх у кашку, нанести на обпалену шкіру, тримати 20 хвилин.

• При сильних опіках, щоб уникнути ризику занести інфекцію, краще купити в аптеці засіб для лікування сонячних опіків або відразу прийняти протизапальний і знеболюючий засіб (типу аспірину).

 

 

 

 

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ ДОМАШНІ ТВАРИНИ?

Дирофіляріоз - паразитарне захворювання, що реєструється переважно у тварин, але все частіше зустрічаються і у людей. 

Джерелом інфекції є тварини сімейства собачих і котячих. Переносять збудник комарі.

Інкубаційний період близько місяця. На місці потрапляння збудника (укусу комара) з'являється ущільнення (вузлик), болюче на дотик. Половина хворих скаржаття на відчуття пересування паразита під шкірою.

У 50% дирофілярії локалізуються в області очей, частіше під кон'юктивою чи підшкірною клітковиною повік. У хворих виникає відчуття інородного тіла в оці, набряк, почервоння повік, свербіж. Рідко дирофілярії локалізуються в області кореня язика, глотки, легень...

Основний метод лікування - хірургічний, повне видалення гельмінта.

Профілактика:

- індивідуальний захист від комарів (репеленти, захисний одяг);

- дегільмінтезація домашніх собак та кішок.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz