Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно 1 жовтня з 1991 року. День літньої людини – це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов і повагу.
Метою його святкування є зосередження уваги на проблемах літніх людей, підвищення рівня поінформованості суспільства щодо питань демографічного старіння, індивідуальних та соціальних потреб літніх людей, їх внесок в суспільний розвиток, необхідності зміни ставлення до літніх людей, необхідного догляду, забезпечення їм незалежності, участі в житті громадськості.
Наближаючись до останньої межі, багато хто з них відчув всю серйозність, чи, навпаки марність життя. До них прийшли хвороби, бідність, залежність, самотність, втрати… Їх забули, до них втратили цікавість, відсторонилися, їх потіснили, викреслили. Але ж душа не старіє і здається їм, що так недавно ще ходили вони до школи, закохувалися, вчились, мріяли, будували плани на майбутнє… і думали як багато у них попереду…
Поки ми молоді, старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою. Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів.
У здорової людини, повної сил та наснаги поняття старості відносне: і в похилому віці можна принести багато користі суспільству й собі, якщо жити повноцінно і не слухати тих, хто говорить, що якщо вам за…, то час втрачено. Обминути старість не можна, але й коритися без опору не маємо права. Людина сама здатна відсунути її на один-другий десяток років. Одні відчувають старість в 40-50 років, а інші і в 80 відчувають себе молодими - все залежить тільки від нас самих.
В Україні триває процес старіння нації, що характеризується стрімким зростанням кількості людей, яким виповнилося 60 років і більше. Згідно демографічного прогнозу в 2015 році ця цифра перевищить 22 відсотки, а до 2026 року - до 27 відсотків.
На сьогодні відмічається підвищення значимості Дня людей похилого віку, як щорічного свята, що має позитивний суспільний резонанс і підводить підсумки досягнутого. |