Тема
уроку. Змінювання прикметників за родами. Родові закінчення прикметників.
Мета
уроку: вчити учнів змінювати прикметники за родами, спостерігати за родовими
закінченнями прикметників; розвивати мовне чуття, вміння правильно будувати
речення, робити висновки й узагальнення; виховувати інтерес до вивчення
української мови,культуру мовлення, дбайливе ставлення до природи, патріотичні
почуття.
Обладнання:
малюнки на тему «Дитина і природа», предметні малюнки, портрет Т. Г. Шевченка,
роздатковий матеріал, фонограми голосів птахів, пісні «Дощик капає по стрісі»,
презентація до уроку.
Тип
уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І.
Організація класу до уроку.
Встали діти всі скоріше,
Посміхнулися
миліше і сказали: «Добрий день!»
Дзвоник
кличе: « Дзень, дзелень.»
Кожен
з вас приготувався, на перерві постарався.
Перед
вами непрості завдання.
Тож
бажаю успіхів у навчанні!
-
А щоб урок
пройшов успішно, якими ви повинні бути? ( Уважними, активними, слухняними,
наполегливими.)
ІІ.
Перевірка домашнього завдання. (Слайд 2)
Вправа
106.
- Прочитайте речення. До якої частини мови
належать дібрані слова?
- Як називаються слова кожної групи?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Гра «Кубування» ( Слайд 3)
-
Завітав
сьогодні до нас кубик, діти, непростий, кубик чарівний.
Він доріжку прокладає, знання наші перевіряє.
( Слайд 4)
- Що означає
прикметник?
- На які питання
відповідає?
- Яким членом
речення виступає?
- Значення у
мовленні?
- Як змінюється
прикметник?
_________________ - А що означає ця
лінія? (Кубик хоче задати запитання про
прикметник, якого ми не вчили.)
2. Створення проблемної ситуації. ( Слайд 5)
- Як ви думаєте, а чи змінюються прикметники
за родами? Доведіть свою думку. (Відповіді учнів)
- Прочитайте словосполучення. Які закінчення
треба написати в прикметниках і чому?
( Слайд 6)
Блакитн_
небо Блакитн__ прапор
Блакитн_ вода
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. |