Середа, 20.06.2018, 16:01
Вітаю Вас Гість | RSS

ЗОШ І-ІІ ступеня с.Скірче Горохівського р-ну Волинської обл.

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Різне

Заняття з елементами тренінгу
11.11.2013, 16:58

Заняття з елементами тренінгу

«Нехай добро панує на землі»

Мета: формувати в учнів почуття чуйності, доброти, милосердя, поваги до стар­ших,заохочу вати до добрих вчинків та корисних справ, довести до свідомості, що добро й милосердя чиняться безкорисливо, виховувати любов і повагу, щирість доб­розичливість.

Хід заняття

Доброго дня! З яким настроєм ви прийшли на сьогоднішнє заняття?

Глянемо у віконечко. Який сьогодні погожий сонячний день! Давайте спіймаємо промінчик сонця. Спіймали? Який він гарячий, ніжний, приємний! Вова, передаю тобі цей промінчик сонця і бажаю тобі всього найкращого? (Діти передають промін­чик по колу і бажають один одному всього найкращого)

Який у вас настрій зараз? Чи покращився після того, коли вам побажали всього най­кращого? Підніміть смайлики. Отже хороше тепле слово, добрий вчинок робить ди­ва. Панує хороший настрій, стає приємно на душі, спокійно, комфортно. І тема на­шого заняття «Нехай добро панує на землі»

А що ж таке добро? Чи можемо ми доторкнутися до добра? Покуштувати? По­нюхати? Отже, добро - це категорія не матеріальна, а духовна. Добро стоїть з таким поняттям душа. А душа знаходиться у нас в середині, то і добро знаходиться у серці кожного із нас. А чи можемо ми відчути добро? Можемо. Це добре і ласкаве став­лення.

Давайте заглянемо у словник. Що ж означає бути добрим? (Діти зачитують у словнику) Вправа «Я хочу...»

У кожного на парті лежать зернята. Діти по черзі виходять до дошки садять свої зе­рнята і говорять «Я хочу бути ... (добрим, чесним, відданим, порядним...)

Поки ростуть зернятка, подивимось на будиночки. Хто в них живе? У якому буди­ночку ви б хотіли жити? Діти по черзі підходять до будиночка і ставлять кружечок. Всі пішли жити в один будиночок. Чому ж так сталося що в інших будиночках ніхто не поселився? Бо всі чемні діти, виховані. А що ж таке вихованість? Заглянемо до нашого словника.

А що ж нам потрібно робити з тими, що живуть у тих будиночках? Покажемо, як треба поводитись, запросимо робити разом спільну добру справу.

Ось наші зернятка проросли. На листочках пишуть, які добрі справи можуть зроби­ти і приклеюють на дошку.(робити добро, допомагати старшим, доглядати менших,

прибирати після себе, любити природу, співчувати ближньому, бути чесним, берег­ти природу, шанувати старших, бути чемним)

Вправа «Підбери слово»

Роздаю дітям слова. Підібрати те, яке підходить до добра.

1)Повага, любов, чесність, радість, сподівання, ніжність, злагода, вірність, тривога, ненависть, біль, горе.

2)Дружба, порядність, щирість, довіра, благополуччя, доброзичливість, печаль, сум, злість, заздрість.

Поки ми підбирали слова, наші рослини доброти зацвіли. Вам потрібно на кожній пелюстці написати, свої чесноти. Який я є (добрий, чесний, щирий, ввічливий, поря­дний,чемний, старанний) Ідуть до дошки, читають і приклеюють квіти, вийшов гарний квітничок вихованої людини.

З'явилась хмара і пішов рясний, теплий дощ. Полив наш квітничок. Давайте прочи­таємо, що ж написано на краплинах, (не вбий, не вкради, не принижуй, не обманюй, не заздри, не ображай, люби ближнього свого, шануй батьків своїх) Що це за крап­лини? (Це Божі заповіді) А звідки ви знаєте? (тато, мама, вчителька) Після дощу з'явилася веселка. Принесла нам правило, не просте, а золоте. Давайте його прочитаємо. Цього правила треба дотримуватись усе життя.

Зараз закріпимо символічні сліди якими ви підете у світ. Прикріплюючи,кожен го­ворить, що він буде робити для того щоб добро панувало на землі.(Я буду дружелю­бним і привітним, чесним і справедливим, допомагати старшим, захищати менших)

Часто буває у житті так, що людина може оступитися, зробити поганий вчинок, то­му треба набратися сміливості і попросити вибачення. Тому хочу побажати на кі­нець, щоб ви прислухалися до свого серця, до свого внутрішнього голосу, а внутрі­шній голос підказував вам робити тільки хороші справи, хороші вчинки. То ж наше заняття закінчилося, давайте встанемо, посміхнемося один одному. Робіть добро і ви будете щасливі!

 

Категорія: Різне | Додав: skirche_shkola
Переглядів: 424 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz